Minden ami kutya

Kutyagyógyítás testi lelki rehabilitáció

Kutyagyógyítás testi lelki rehabilitáció

Miért mondjuk azt, hogy a "kutya az ember legjobb barátja"?

2020. április 24. - Jeszenszky Zsuzsanna

finally_found_my_new_home.png

 

A kutya nagyon sok jó tulajdonsággal rendelkezik, de az egyik legnemesebb tulajdonsága, a feltétel nélküli szeretet. Ő nem nézi, hogy van-e kacsalábon forgó palotád, hogy van-e autód. Nem nézi rossz szemmel, ha bosszúsan kelsz fel, vagy ha későn érsz haza. Ő megelégszik egy jó szóval, simogatással és egy útszéli bottal. Ha rossz kedved van, akkor odabújik hozzád, vigaszt nyújt, és ha kell, beveti minden tudását, hogy felvidítson. Ő akkor is szeret, mikor éppen leszidod, amiért ellopta reggel a papucsodat. Lesi minden mozdulatodat, ezért is tudják olyan jól, hogy éppen milyen kedved van. Ez a legnagyobb erényük. Nem kérnek tőled sokat csak egy kis törődést, jó szót, simogatást. Már ennyivel is megelégszenek, mert feltétel nélkül szeretnek. Ragozhatnám még, hogy miért is ők a legjobb barátunk, de azt hiszem ebben a pár mondatban leírtam a legjobbakat. Hát bátran kérlek arra, hogy most nyisd ki a szíved és engedd be az életedbe a legcsodálatosabb érzést, a SZERETETET!!!

„Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik” Anatole France

Ha örökbefogadsz kutyát, akkor ezt érdemes elolvasni!

Örökbefogadással kapcsolatos legnagyobb tévhitek!

Nagyon sok örökbefogadással kapcsolatos problémákkal kerestek fel a gazdik, ezért szeretném átadni azokat az információkat, amik segítenek tovább lépni a kezdeti problémákon. Nekem is jelenleg 5 mentett kutyám van, és mindegyikkel volt valami viselkedési probléma. Hát kezdjünk is bele.

Először is a tévhiteket szeretném eloszlatni a gazdiknál:

Az első tévhit, azért, mert menhelyről hozol ki kutyát, még nem kell agyon babusgatni. Miért? Amikor a kutya mutatja felénk a félelmét, akkor a kutyának nem a babusgatásra van szüksége, hanem nyugodt magabiztos gazdira. Ha ezt a kisugárzást érzi a kutya a gazdin, akkor nagyon hamar megnyugszik. Ha már megnyugodott, na akkor lehet őt babusgatni.

A második tévhit, hogy mivel menhelyes a kutyus, ezért adjál meg mindent neki, hogy jól érezze magát otthon. Sajnos ez a hozzáállás is téves, mert a kutyának nem az számít, hogy mindent meg kap-e. A kutyának egy falkavezérre van szüksége, aki lefekteti a szabályokat. Magyarán megkaphat mindent a kutya, de legyenek otthon szabályok, például, konyhába nem mehet be. A szabály segíti a kutyát, hogy otthon, hogyan is viselkedjen. Ha a gazdi nem szab határokat otthon, akkor szó szerint elszabadul a pokol. A kutya bármit megcsinálhat, nincsenek korlátok. Ezzel a viselkedéssel a gazdi, csak annyit ér el, hogy a kutya pár nap után átveszi teljes mértékben a hatalmat, és ilyenkor szoktak elő jönni a viselkedési problémák. Ezért fontos, hogy ha örökbefogadsz egy kutyust, akkor első perctől fogva hozzál be szabályokat, korlátokat a kutya életébe. Így elkerülöd a további viselkedési problémákat.

Harmadik tévhit, hogy a mentett kutyust nem fegyelmezik, mert szegényt annyi bántás érte, hogy innentől kezdve, a gazdi inkább mindent ráhagy. Ez a hozzáállás is csak növeli a kutyában a viselkedési problémákat. Miért, mert a kutyának fontos az irányítás. Ha nem mutatod meg neki, hogy-hogy viselkedjen, hogy mit szabad és mit nem szabad csinálnia, akkor a kutya ösztöne az súgja neki, hogy „te jó ég, itt senki nem tudja mit kell csinálnia, akkor én átveszem az irányítást, majd én hozok szabályokat.” Pedig a kutyának ez a viselkedés frusztrációval jár, mert ő nem tudja ellátni a falkavezér szerepét. Ezért fontos, hogy a gazdi már az első nap rászóljon a kutyára, ha valami rosszat csinál.

A negyedik tévhit, hogy kajával majd elnyerem a bizalmát, így egész nap kint hagyom neki a kaját, hogy bármikor tudjon enni. Sajnos ez sem jó. Ha többször szeretnéd etetni őt, akkor inkább reggel és este adj neki ennivalót, és utána tedd el a kaját előle. Miért? A kutyának a bizalmát a türelemmel, kitartással és szeretettel tudod a leghamarabb elérni. Ebben még segít a jutalomfalat is, de ha egész nap kint van neki az ennivaló, akkor nem tudod őt semmivel sem motiválni. Pedig leghamarabb a viselkedési problémákat, úgy tudod korrigálni, hogy amikor éppen jól viselkedik, akkor jutalomfalattal dicséred őt. Ez az egyik dolog, a másik, hogy a kutya szemszögéből nézve, mindig a falkavezér eszik először és a maradékot kapja meg a kutya. Ha egész nap kint van a kaja, akkor a kutya joggal gondolja magáról, hogy falkavezér, és sajnos ez is viselkedésbeli problémákat okozhat.

Az ötödik tévhit, hogy amikor a mentett kutyus, viselkedési problémákkal küzd, akkor a gazdi nem megoldani akarja, hanem elkönyveli a kutyát, hogy ő ilyen, és nem lehet megváltoztatni. Pedig pont ez a hozzáállás tartja a kutyát ebben a rossz viselkedésben. Meg kell érteni a gazdinak, hogy sok foglalkozással át lehet kondicionálni a kutyát, de viszont ehhez az kell, hogy a gazdi is meglássa magában, mi az a viselkedés, ami kiváltja a kutyából a rossz viselkedést. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy ezt nehezen fogadják el a gazdik. Pedig a kutyák az energiából és testbeszédből értenek a legjobban. Ha a gazdi változtat az energiáján és a testbeszédén, akkor szépen el kezd változni a kutya viselkedése is.

Ha többet szeretnél erről tudni, akkor bátran keress meg a www.kutyagyogyitas/kapcsolat.hu

süti beállítások módosítása